KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916093
*
nr 1291 6093
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:12:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 16:59:18
1
2.000 kr
24/11 19:48:45
2
1.100 kr
24/11 19:48:45
1
1.200 kr (Budbetjänt)
24/11 20:42:34
2
2.000 kr
24/11 20:42:34
1
2.000 kr (Budbetjänt)
24/11 21:55:51
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Läs mer om Pekkila Möllerswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pekkila möllerswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Pekkila Möllerswärd
nr 1291 6093
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 16:59:18 | 1 | 2.000 kr |
| 24/11 19:48:45 | 2 | 1.100 kr |
| 24/11 19:48:45 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 20:42:34 | 2 | 2.000 kr |
| 24/11 20:42:34 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 21:55:51 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.Läs mer om Pekkila Möllerswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pekkila möllerswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



